W czasie kiedy wszyscy zastanawiamy się, jak będzie wyglądał rynek, jak będą działały firmy, jakie nowe rozporządzenie wejdzie w życie w kolejnym tygodniu, budowanie rozwiązań informatycznych musi umożliwiać takie reagowanie na zmiany. Wszystko po to, aby nie zostać zaskoczonym.

Wystarczy, że nowe rozporządzenie wymusi na właścicielach biurowców, firmach wynajmujących powierzchnie, sklepach, czy galeriach handlowych instalację jakiegokolwiek systemu np. kamer termowizyjnych, firmy staną przed olbrzymim wyzwaniem jak podołać tak szybkim zmianom.

W takich sytuacjach firmy muszą być przygotowane na najbardziej elastyczne podejście do projektowania i instalacji systemów informatycznych. Jeśli chodzi o systemy wymagające transmisji danych, to najbardziej elastycznym, a zarazem bezpiecznym jest dziś system Wi-Fi, a zwłaszcza jego nowa odsłona, czyli Wi-Fi w standardzie 6.

Nie dość, że umożliwia olbrzymi transfer danych, to dodatkowo wymusza odpowiednie poziomy zabezpieczeń, wcześniej niedostępne.

Jednak przez wiele lat informatycy firm budujący rozwiązania do obsługi różnych systemów traktowali Wi-Fi bardziej jako zło konieczne niż jako system podstawowy w firmach. Z tego też powodu dzisiaj wiele firm zastanawia się jak zaprojektować takie rozwiązanie i poszukuje wiedzy w tym obszarze.

Nasze podejście dzięki temu, że od wielu lat zajmujemy się wyposażaniem powierzchni w biurach, galeriach handlowych i innych obiektach użyteczności publicznej w systemy Wi-Fi jest odpowiedzią na wszystkie pytania i rozterki działu IT.

Projekt „Wi-Fi na metry” to model wyceny pełnego systemu Wi-Fi dla firmy oparty o ilość metrów kwadratowych, na jakich ma być dostępny pełny i efektywny zasięg systemu. Niezależnie czy mówimy o obszarze tylko wokół wejścia do biura, czy też otoczenia recepcji, sal konferencyjnych albo całej firmy lub na przykład wspólnej powierzchni w przestrzeni handlowej, wycena jest realizowana w oparciu o powierzchnię. Nasza wiedza umożliwia zaprojektowanie takiego systemu tak, aby był on najbardziej efektywny.

Projekt taki może być zrealizowany zarówno dla standardu Wi-Fi 6, jak i poprzednich wersji.

Jakie korzyści daje takie rozwiązanie?

– najbardziej elastyczne podejście do projektowania sieci komputerowej,
– szybkość dopasowania sieci informatycznej do zmieniających się potrzeb i wymagań,
– możliwość dynamicznego instalowania niezbędnych urządzeń takich jak kamery termowizyjne, termometry na odległość, systemy rejestracji osób,
– możliwość dowolnego rozmieszenia pracowników w przestrzeni biurowej w przypadku wprowadzenia ograniczeń dotyczących odległości i ilości osób na powierzchni,
– możliwość funkcjonowania firmy w modelu BYOD (czyli „Bring Your Own Device” – strategia budowy rozwiązań informatycznych oparta o możliwość wykorzystania przez pracowników posiadanych prywatnych urządzeń),
– analiza ilości osób na powierzchni (za pomocą podstawowych aplikacji sieciowych i modułu raportowania),
– najwyższe bezpieczeństwo sieci Wi-Fi dostępne dla najnowszego standardu Wi-Fi 6.

Jeżeli macie Państwo wątpliwości jak funkcjonują nowe rozwiązania technicznie, zapraszamy do innych artykułów oraz naszych webinarów na stronie www.itsa.pl .

Jeżeli chcecie Państwo otrzymać wycenę w modelu „WiFi na metry” dla Państwa firmy, prosimy o kontakt przez formularz na naszej stronie, lub o mail na adres: csm@itsa.pl.